Akvamarín

Název akvamarínu je odvozen z latinského slova aqua marina, což v překladu znamená mořská voda. Jak nám už jeho název může napovědět, akvamarín je známý svou čirou světle modrou barvou. Kdysi se věřilo, že je kamenem bohyně a manželky Poseidona. Tento polodrahokam prý v sobě skrývá lehkost modrého nebe a temnou hloubku oceánu.

V minulosti byl využívaný i jako vhodný materiál na broušení čoček do brýlí. Podle tradice slibuje šťastné a nekonfliktní manželství.

Je to kámen milujících se párů a manželů. V léčebné sféře se akvamarín používá k očistě mysli od negativních myšlenek a zbytečné agresivity. Pro lidi, kteří se rozhodli pokročit v životě novým směrem je akvamarín ta správná volba. Zabývá se péčí o duševní i tělesné zdraví. Příznivě působí na srdce, plíce, mírní astma, kašel a tiší bolesti zubů a dásní.

Je vhodný k meditacím a vytváří ochranný štít aury, který přináší nové inspirace. Vyvolává pocit spokojenosti, pohody, potlačuje stres a deprese. Zbystřuje intelekt, vnímavost a zlepšuje sebevyjádření.

Čím je barva akvamarínu světlejší, tím je kámen vzácnější.