Symbolika tvarů a jejich význam

Slza, kruh, trojúhelník, květina, … každý symbol má svůj význam a ukazuje na druh energie, která nás ovlivňuje a aktuálně přitahuje. Pokud se v tom, co symbolizují konkrétně tvary nevyznáte, nevadí. Na následujících řádcích vám je vysvětlíme:

Kruh (koule) – symbol, který znázorňuje dokonalost, celistvost a nekonečno. Kruh je stejně symbolem bohatství, a to vnitřního i materiálního. Symbol citů a emocionality.

Srdce – symbol lásky na všech stávajících úrovních.

Ptáci – často stvárňovaní i jako holubice, jsou symbolem lidské duše a proměny. Než dvě holubice jsou oslavou spojení dvou duší a tedy dalším symbolem vyjadřujícím partnerskou lásku.

Hvězda – symbol pro sebeocenění a vysoké sebevědomí, připomínají nám, že každý z nás je jedinečný a symbolizují i naši motivaci a pokrok za našimi cíli.

Trojúhelník – symbol Svaté trojice, síly a nasměrování. Špičkou dolů ztvárňuje ženský princip (jin), špičkou nahoru zase mužský princip (jang). Upozorňuje i na povrchnost v životě.

Čtverec – symbol rozumu a racionality, stability a pevnosti.

Spirála – symbolizuje cestu, nekonečno a duchovní rozvoj. Pravotočivá spirála představuje pokrok a rozvíjení se. Levotočivé spirály odstraňují staré, zažité a již nepotřebné.

Blesk – vyjadřuje konec staré etapy a začátek nové. Symbol rychlé změny a posunu událostí.

Slza – nebo jinak kapka, představuje symbol vnitřního „deště“ a vnitřní očisty. Kromě toho symbolizuje i plodnost a hojnost.

Kříž  – symbol božské spravedlnosti a spojení protikladů (svislá čára s vodorovnou, světlo s tmou, život a smrt, vědomí a nevědomí, …).

Květ  – symbol krásy, jara, věčné obnovy života, ale i jeho pomíjivosti.

Oko – symbol vševidoucího a všudypřítomného Boha (resp. božské energie). Představuje jasnozřivost.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Mohlo by se Vám také líbit